Бидете информирани!

Понуда на денот
ВАУЧЕР за 30% ПОПУСТ Аранжман Закинтос 10 дена со вклучен превоз туристичка агенција ПЕТ.

0 ден
Вредност Попуст Заштеда
0 ден 0 ден 0 ден

Останато Време

 • 3days
 • 14часа
 • 13минути

7 купени

Понудата е типувана!
Можеш да ја купиш сега.

1 2 3 4 5
          ULTRA LAST MINUTE ПОНУДА патување на магичниот остров Закинтос 

NO NAME ВИЛА - АКЦИЈА!

ТЕРМИН 06.08.2014 - 15.08.2014, 
http://www.pet.com.mk/leto/grcija/zakynthos/

РЕДОВНА ЦЕНА 16,678 денари (269€) со овој ваучер добивате попуст ЦЕНА 11,674денари (189€) ПО ЛИЦЕ, ваучерот важи за 2 особи.

ВКЛУЧЕНО СМЕСТУВАЊЕ, ПРЕВОЗ И ТРАЕКТ.

http://www.pet.com.mk/leto/grcija/zakynthos/

Закинтос по големина е трет од седумте јонски острови. Се наоѓа во јужниот дел на Јонското Море, кое пак, е дел од Средоземното Море. Зазема површина од 410 km², а должината на крајбрежјето изнесува 123 km. Островот е именуван по Закинтос, син на легендарниот аркадиски водач Дарданус. Откријте го големиот зелен остров опкружен со кристалното Јонско Море, остров што изобилува со природни реткости и има активен ноќен живот - одличен одмор за сечиј вкус.

Лаганас ви нуди уживање во природните богатства, историската архитектура, 
забава и активен ноќен живот, непосредно до самото море и убавите песочни плажи.

Вилите се лоцрани од 0-50м од плажа.

Секое студио и апартман се опремени со кујна и сопствено купатило, поседуваат тераса, клима и телевизор зависи од вилата. 

Детали за понудата

По печатење на вашиот купон задолжително да се јавите во туристичка агенција ПЕТ да ја потврдите својата резервација и да направите договор за патување.

Плаќањето на аранжманот се врши исклучиво директно во туристичка агенција ПЕТ. Купонот кој ке го купите само ви дава право да го користите попустот за аранжманот закинтос во даденито термин.

Купонот може да се искористи до: 05.08.2014 17:00 PM

 • Понудата важи за периодот од 06.08 до 15.08.2014
 • Цените се однесуваат на пакет-аранжман по лице (9 ноќевања + превоз)
 • Минимум 2 особи за студио или 3 за апартман, доколку патувањето е за една особа има доплата од 3000 денари.
 • No-name villa, името на вилата го одредува агенцијата пред поаѓање.
 • За деца до 2 год. е бесплатно.
 • Доколку се користи клима-уред, се доплаќа во самата вила
 • Задолжително е патничко осигурување
 • Смесувањето во студијата е во 14.00 ч, а напуштањето на студијата во 10.00 ч.
 • Се поаѓа во 19.00 часот на 05.08.2014
 • Напомена: Доколку ваучерот не се искористи во предвидениот рок истиот ја губи важноста и средствата не може да бидат рефундирани.
 • Веднаш по купувањето на купонот задолжително да го приложите купонот во продажниот салон на туристичка агенција ПЕТ за резервација на студио и потпишување на договор за патување.
 • Потребно е да го понесете со себе испечатен купонот при посета на агенцијата
 • Информации на тел. (02) 3 22 22 01
 • Ограничени количини!
 • Туристичка агенција ПЕТ е организатор на патувањето.

ПЕТ туристичка агенција

ПЕТ туристичка агенција е лоцирана на улица Никола Вапцаров 12, во строгиот центар на Скопје. Локација стар ловец до такси станица рекорд.

Повеќе за ПЕТ туристичка агенција

Години наназад, тимот на туристичка агенција ПЕТ има една цел и задача: да ги открие на својте клиенти сите скриени убавини на понудените дестинации сите возбудливи авантури на сите незаборавни аранжмани - скриената страна на овој убав свет.

Со нас ке ги откриете добро чуваните тајни на многу места - нештата од кои се сочинети најубавите сеќавања.

Дојдете со нас и ние ке ви ја откриеме најубавата, најпосакуваната, најспоменуваната...

ПЕТТАТА СТРАНА НА СВЕТОТ

Нашите пријатели