Бидете информирани!

    
Понуда е завршена. Не ги пропуштај другите понуди, регистрирај се!
Регистрирај се, за да ги примаш нашите дневни понуди во твојата електронска пошта:

Празничен 24 мај на островот Крф, за двајца, со Туристичка Агенција Сивес !

5800 ден
Вредност Попуст Заштеда
7800 ден 25.64% 2000 ден

Понудата е завршена
заврши на:

2012-05-23
во 00:00:00

Вкупно 4 купени

1 2 3 4 5
            Со оваа понуда ви нудиме една неверојатна можност за комплетно уживање, шетање и одмарањe, 4 дена -3 ноќевања на остворвот Крф - Грција.Сите оние кои имаа желба но не успеаа да појдат за први мај, тука е повторно можноста да си го направат овој 24-ти Мај вистински празник.  

За само 5800 денари добивате: Три ноќевања/ четири  дена.  Превоз со првокласни туристички автобуси; Траект до островот Крф; Сместување во студио во една од двете вили Панорама или Кантас, Разглед на градот со туристички водич И СЕТО ТОА ЗА ДВАЈЦА !

  Програма:

1 ден – 23.05.2012 - Состанок на групата во 23:45 ч.на паркингот пред Нова Македонија. Поаѓање за Крф преку граничниот премин Меџитлија, по граничните формалности патувањето продолжува кон Игуменица со попатни застанувања за одмор. Пристигнување во Игуменица, превоз со траект до Крф. Сместување во студија, слободно време.

2 ден- По појадокот организиран разглед на Старата и Нова тврдина во Керкира, плоштадот со шеталиштето, посета на прекрасната црква на Св. Спиридон,каде се и моштите на овој светец, заштитникот на остовот, од 16 век.. Слободно време за шопинг и индивидуални прошетки. Враќање во студијата . Ноќевање.

3 ден 29.03.2012 - Организирана факултативна  посета на кралската палата Ахилеион- прочуената летна резиденција на Австриската кралица Елизабета, позната по своите прекрасни градини и тераси полни со скулптури. Следува посета на Палиокастрица, на северниот дел од островот- првото туристичко место на Крф, кое се одликува со своите 6 прекрасни песочни плажи и црквата Св.Богородица. Следно е посета на познатиот локалитет и видиковец Канони, како и Глувчешкото острово. Враќање во студијата и ноќевање.

4 ден- Слободно време до 15:00 часот, Тргнување кон Скопје со попатни паузи за одмор. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

  Ви посакуваме пријатен одмор, забава и релаксација, уживајте и за нас ! 

Студиата се лоцирани на самата плажа, и доколку времето дозволува, можете да го направите овој краток одмор,  вистински летен одмор! 

Детали за понудата

   Бројот на места е ограничен, затоа побрзајте !

Со купонот ве молиме да се јавите во Агенцијата Сивес и да си го резервирате местото, да потврдите полно име и презиме и да го потпишете договорот за овој аранжман дирекно кај нив. 

Јавете се на телефонскиот број : 02 32 46 944 или 075-744-764

 

Специјален потсетник

   Во цената е вклучено : 

Превоз за двајца со првокласни туристички автобуси 

Сместување во студио за двајца  3, ноќевања 

Карти за траект Игуменица - Крф - Игуменица ( за двајца) 

Организиран разглед на Керкира 

Придружник и водич за време на целото патување. 

Во цената не е вклучено: 

Вечера во таверна со грчка музика ( 25 евра) 

Факултативен разглед на кралската палата ( 10 евра) 

Патничко осигурување 250 денари 

Влезници за културно историски споменици. 

 

Секое студио е опремено со засебно купатило, мала кујничка, телевизор, еркондишен и прекрасни пространи тераси, многу светло и на само 100 метра од прекрасната песочна плажа St. George. 

Сивес Травел дооел Скопје

Ул. 29 Ноември бр:51/2

1000 Скопје

Во близината на Католичката црква 


Нашите пријатели